Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է փոխվարչապետին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է նորանշանակ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանին:
Ողջունելով հյուրին նախագահը շնորհավորել է բարձր և պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել:
«Ես որևէ կասկած չունեմ, որ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարի Ձեր փորձը մեծ ու կարևոր դեր է խաղալու փոխվարչապետի պաշտոնում և իմ անձնական գնահատականով Ձեր նշանակումը կհանգեցնի նաև կառավարության աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը»,- ընդգծել է նախագահը:
Տիգրան Խաչատրյանը շնորհակալություն հայտնելով նախագահին ընդունելության համար նշել է, որ իր աշխատանքային կենսագրության ընթացքում մշտապես առաջնորդվել է համագործակցության սկզբունքով և նոր պաշտոնում ջանքեր չի խնայելու իր համակարգման ներքո գտնվող գերատեսչությունների և ընդհանրապես գործադիրի կառավարման արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում Տիգրան Խաչատրյանը Հանրապետության նախագահին է ներկայացրել տարվա ավարտին հայաստանյան ֆինանսական համակարգերում առկա ընթացիկ զարգացումների ընդհանուր պատկերը և գալիք տարում կանխատեսելի ռիսկերն ու դրանց դիմակայելու ուղիները, մասնավորապես՝ կապիտալ ծախսերի կատարողականի բարձրացմանն ուղղված միջոցառումների հնարավորությունները:
Զրույցի ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանը շեշտել է իր պատրաստակամությունը հնարավորությունների սահմաններում աջակցել գործադիրի կողմից նախատեսվող ծրագրերին:
Երկուստեք պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակական դարձնել աշխատանքային փոխադարձ շփումներն ու խորհրդապահական բնույթի հանդիպումները:

Президент Ваагн Хачатурян принял вице-премьера (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Армении Ваагн Хачатурян принял новоназначенного вице-премьера Тиграна Хачатряна.
Приветствуя гостя, Ваагн Хачатурян поздравил вице-премьера с назначением на высокий и ответственный пост и пожелал ему успехов.
«Не сомневаюсь, что Ваш опыт работы на посту министра финансов и экономики сыграет большую и важную роль в должности вице-премьера, и, по моей личной оценке, Ваше назначение также приведет к повышению эффективности работы правительства», — подчеркнул президент.
Поблагодарив президента за прием, Тигран Хачатрян отметил, что на протяжении всей своей деятельности всегда руководствовался принципом сотрудничества и на новой должности приложит все усилия для повышения эффективности работы курируемых им подразделений и исполнительного органа в целом.
В ходе встречи Тигран Хачатрян представил президенту Республики общую картину текущих событий в финансовой системе Армении на конец года и прогнозируемые риски в наступающем году и пути их преодоления, в частности, возможности мероприятий, направленных на повышение эффективности капитальных затрат.
В ходе беседы президент Хачатурян подчеркнул готовность в рамках своих полномочий поддержать намеченные исполнительной властью программы.
Достигнута договоренность о продолжении рабочих взаимных контактов и встреч консультативного характера.