Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Մակրոնին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ: Այս մասին ասվում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության մեջ․ Ուղերձում նշված է.
«Մեծարգո պարոն նախագահ, թանկագին Էմանուել,
Ձեզ եմ հղում իմ ամենաանկեղծ և ամենաջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ։
Թույլ տվեք հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից մաղթել Ձեզ անկոտրում կամք ու անսպառ եռանդ՝ ֆրանսիացի ժողովրդին առաջնորդելու և նորանոր հաջողություններ ու մեծ նվաճումներ ձեռք բերելու համար։
Հավատացած եղեք, որ համաշխարհային մարտահրավերներով լի այս բարդ ժամանակահատվածում Հայաստանն աջակցում է միջազգային խաղաղության և կայունության հաստատմանն ուղղված Ձեր բարձր առաքելությանը։ Հայ ժողովուրդը կիսում է բարեկամ Ֆրանսիայի հետ մեզ միավորող ժողովրդավարության, հիմնարար ազատությունների և քաղաքակրթական բարձրագույն արժեքները։
Պարոն նախագահ, օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ նաև շնորհավորել Ձեզ Սուրբ ծննդյան և Ամանորի կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություն Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում։
Հուսով եմ, որ հայ և ֆրանսիացի բարեկամ ժողովուրդների համար գալիք տարին կլինի լեցուն խաղաղությամբ ու նոր ձեռքբերումներով՝ ի նպաստ մեր երկրների առանձնահատուկ գործակցության խորացման և մեր ժողովուրդների անսասան բարեկամության ամրապնդման։

Поздравительное послание Пашиняна Макрону
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Французской Республики Эммануэлю Макрону по случаю его дня рождения. В сообщении говорится:
«Уважаемый господин президент, дорогой Эммануэль,
Шлю вам свои самые искренние и теплые поздравления с днем ​​рождения.
От имени армянского народа и от себя лично позвольте пожелать Вам несгибаемой воли и неиссякаемой энергии для того, чтобы вести за собой французский народ, добиваться новых успехов и великих свершений.
Будьте уверены, что в этот трудный период, полный глобальных вызовов, Армения поддерживает Вашу высокую миссию, направленную на установление международного мира и стабильности. Армянский народ разделяет с дружественной Францией высшие ценности демократии, основных свобод и цивилизации, которые нас объединяют.
Господин Президент, также хотел бы, пользуясь случаем, поздравить Вас с днем ​​рождения и Новым годом, пожелать Вам успехов во всех Ваших начинаниях.
Надеюсь, что наступающий год будет наполнен миром и новыми достижениями для дружественных народов Армении и Франции, в пользу углубления особого сотрудничества наших стран и укрепления непоколебимой дружбы наших народов.