Փոխվարչապետի պաշտոնում կնշանակվի Տիգրան Խաչատրյանը․ Փաշինյանն ԱԽ նիստ է անցկացնում (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունենում Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Բացի ԱԽ անդամներից՝ նիստին մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը, Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանը:
Նիստի սկզբում վարչապետ Փաշինյանը նշել է.
Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստում հարցերի լայն շրջանակ ենք քննարկելու, իհարկե, այդ թվում՝ կքննարկենք տարածաշրջանում հաստատված ռազմաքաղաքական իրադրությունը:
Մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը, ուզում նաև տեղյակ պահել, որ այսօր Հանրապետության նախագահի հետ էլ ենք քննարկել այդ հարցը և փոխվարչապետի պաշտոնում կնշանակվի Տիգրան Խաչատրյանը, ով մինչ այժմ զբաղեցնում էր Ֆինանսների նախարարի պաշտոնը: Ֆինանսների նախարարի պաշտոնում կնշանակվի Վահե Հովհաննիսյանը, ով զբաղեցնում է Ֆինանսների նախարարի տեղակալի պաշտոնը»:

На должность вице-премьера будет назначен Тигран Хачатрян: Пашинян проводит заседание СБ (видео)
Поддержи А1+!Под руководством премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна проходит очередное заседание Совета безопасности.
Кроме членов Совета безопасности, на заседании присутствуют президент Республики Ваагн Хачатурян, председатель Национального собрания Ален Симонян, руководитель Аппарата премьер-министр Араик Арутюнян, вице-спикер НС Рубен Рубинян, министр финансов Тигран Хачатрян, министр высокотехнологичной промышленности Роберт Хачатрян, руководитель фракции НС «Гражданский договор» Айк Конджорян и заместитель министра обороны Карен Брутян.
В начале заседания премьер-министр Пашинян отметил:
«Уважаемый господин Президент,
На очередном заседании Совета безопасности мы обсудим широкий круг вопросов, в том числе, и военно-политическую обстановку, сложившуюся в регионе.
Прежде чем перейти к вопросам повестки дня, я хотел бы сообщить, что сегодня мы с президентом Республики и с Тиграном Хачатряном, который до сих пор занимал должность министра финансов, обсудили вопрос его назначения на пост вице-премьера. На должность министра финансов будет назначен Ваге Ованнисян, занимающий должность заместителя министра финансов».