Ադրբեջանն էթնիկ զտումների հստակ ազդանշան է ուղարկում․ Էդմոն Մարուքյանը՝ ադրբեջանցիների կողմից Լաչինի միջանցքի փակման մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Արդեն մեկ օր է, ինչ Ադրբեջանն արգելափակել է Լաչինի միջանցքը. մատակարարումների միակ ուղին 120 հազար մարդու համար, որից 30 հազարը երեխաներ են»,-այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրառում է արել ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը։
«Ադրբեջանն էթնիկ զտումների հստակ ազդանշան է ուղարկում՝ հանցագործություն մարդկության դեմ։ Չնայած միջազգային հանրության լռությանը, Լեռնային Ղարաբաղի հայերը դեռ հավատում են իրենց ժողովրդավարական ընտրությանը»,-գրել է նա:

Азербайджан посылает четкие сигналы об этнических чистках: Эдмон Марукян о перекрытии азербайджанцами Лачинского коридора
Поддержи А1+!Эдмон Марукян, посол Армении по особым поручениям, отмечает, что, перекрытием Лачинского коридора уже в течение суток, Азербайджан посылает четкие сигналы об этнической чистке. Об этом Марукян написал в своем микроблоге в Twitter.
«Прошел уже день с тех пор, как Азербайджан заблокировал Лачинский коридор – единственный источник снабжения для 120 000 человек, 30 000 из которых дети. Азербайджан посылает четкие сигналы об этнической чистке, преступлении против человечности. Несмотря на молчание международного сообщества, армяне Нагорного Карабаха все еще верят в свой выбор демократии», - написал Эдмон Марукян.