Մի խումբ ադրբեջանցիներ կրկին փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին․ տեսանյութ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՔաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:
Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Անընդունելի համարելով ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ու ապակառուցողական վարքը՝ Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ՝ կապ պահելով ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:
Հորդորում ենք քաղաքացիներին ցուցաբերել հանդարտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին՝ զերծ մնալով չստուգված տեղեկությունների տարածումից:
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի՝ նշում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Նշենք, որ մոտ 10 օր առաջ մի խումբ ադրբեջանցիներ՝ իբր բնապահպանական ակտիվիստներ, փակել էին Հայաստանն Արցախին կապող Գորիս- Ստեփանակերտ մայրուղին, ինչի հետևանքով ժամեր շարունակ քաղաքացիները մնացել էին ճանապարհին կանգնած:

Группа азербайджанцев вновь перекрыла трассу Степанакерт-Горис: видео (видео)
Поддержи А1+!Группа азербайджанцев в штатском в 10:30 12 декабря перекрыла трассу Степанакерт-Горис, опять же якобы по экологическим причинам. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
Командование российских миротворческих сил, дислоцированных в Арцахе, надлежащим образом проинформировано об инциденте.
Считая неприемлемым агрессивно-деструктивное поведение азербайджанской стороны, уполномоченные государственные органы Арцаха принимают все возможные меры для урегулирования ситуации, поддерживая связь с командованием российских миротворческих сил.
«Призываем граждан сохранять спокойствие и следить за официальными новостями, воздерживаясь от распространения непроверенной информации. О развитии ситуации будет предоставлена дополнительная информация», - говорится в сообщении.
3 декабря азербайджанцы также, по той же причине, перекрыли автомагистраль, соединяющую Арцах с Арменией.