317098134_705796837927932_4844352751637504382_n
Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆուկուսիմա Մասանորին այսօր՝ դեկտեմբերի 7-ին, մարզային փրկարարական վարչության պետ Սերոբ Գաբրիելյանի ուղեկցությամբ այցելել է Սպիտակի բժշկական կենտրոն:
Դեռ ամիսներ առաջ Սպիտակ-Վանաձոր ավտոճանապարհին վթարի էին ենթարկվել Ճապոնիայի քաղաքացիներ, տեղափոխվել Սպիտակի բժշկական կենտրոն, վիրահատվել, ստացել անհրաժեշտ բուժօգնությունն ու դուրս գրվել՝ իրենց հետ տանելով բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմի ջերմությունն ու հոգատար վերաբերմունքը:
Բժշկական կենտրոնի տնօրեն Վարդուհի Սիսակյանի եւ Լոռու մարզպետարանի առողջապահության բաժնի պետ Լուսինե Վարդանյանի ուղեկցությամբ դեսպանը շրջեց հիվանդանոցում, ծանոթացավ պայմաններին, տեխնիկական հագեցվածությանը, հանդիպեց նաեւ իրենց քաղաքացիներին վթարից հետո վիրահատած բուժանձնակազմին:
Դեսպան Ֆուկուսիմա Մասանորին իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց բժշկական կենտրոնի անձնակազմին՝ ի դեմս տնօրենի, ջերմ ընդունելության ու բնակչությանը մատուցվող որակյալ ծառայությունների համար՝ խոստանալով, որ սա առաջին, բայց ոչ վերջին այցը կլինի հարազատ դարձած բժշկական կենտրոն:

Посол Японии в Армении посетил Медицинский центр Спитака
Поддержи А1+!Чрезвычайный и полномочный посол Японии в Республике Армения Фукусима Масанори сегодня, 7 декабря, в сопровождении начальника Областного спасательного управления Сероба Габриеляна посетила Медицинский центр Спитака.
Об этом сообщили в Медицинском центре, напомнив, что несколько месяцев на трассе Спитак-Ванадзор граждане Японии попали в ДТП, были доставлены в Спитакский медицинский центр и успешно прооперированы.
В сопровождении директора медицинского центра Вардуи Сисакян и начальника Управления здравоохранения Лорийской области Лусине Варданян посол осмотрел больницу, ознакомился с условиями, техническим оснащением и встретился с врачами, оперировавшими граждан Японии, пострадавших в результате аварии.
Посол Фукусима Масанори поблагодарил коллектив медицинского центра за теплый прием и качественные услуги, оказываемые населению, обещав, что это будет первый, но не последний визит в медицинский центр, уже ставший родным.