ԱԽ քարտուղարը Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահի հետ է հանդիպել
Նոյեմբերի 28-ին Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ Մայրցամաքային Եվրոպայի և Թուրքիայի հարցերով խորհրդական Իզաբել Դյումոնի, Ֆրանսիայի ԱԳՆ Մայրցամաքային Եվրոպայի վարչության տնօրեն Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի, Ֆրանսիայի Պաշտպանության նախարարության Միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարական պլանավորման վարչության պետի տեղակալ փոխադմիրալ Քրիստոֆ Լուկայի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյի հետ: Հայտնում է ԱԽ մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպմանը զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ։ ԱԽ քարտուղարը վերահաստատել է Հայաստանի պատրաստականությունը նպաստելու մեր տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ապահովմանը։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են վերջին շրջանում առավել ակտիվացած Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ բազմաոլորտ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան։ Պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել շարունակել տարբեր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված երկխոսությունը։

Секретарь Совбеза встретился с французским сопредседателем Минской группы
28 ноября в рамках рабочего визита в Париж секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с президентом Франции Эммануэлем Макроном, советником по вопросам Континентальной Европы и Турции Изабель Дюмон, директором Департамента по делам Континентальной Европы Министерства иностранных дел Франции Фредерик Мондолони, с заместителем начальника Управления международных отношений и стратегического планирования Министерства обороны Франции вице-адмиралом Кристофом Лукой и сопредседателем Минской группы ОБСЕ от Франции Брисом Рокфо. Об этом сообщили в Аппарате Совета безопасности.
На встрече собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов международной и региональной повестки безопасности, представляющих взаимный интерес. Секретарь Совета безопасности РА подтвердил готовность Армении внести свой вклад в обеспечение безопасности в регионе.
Собеседники с удовлетворением отметили возросшую в последнее время динамику развития многоотраслевых двусторонних отношений Армения-Франция. Была достигнута договоренность о продолжении диалога, направленного на развитие двусторонних отношений в различных сферах.