Կայացել է ՀԱՊԿ ԽՎ քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտահերթ  նիստը
Նոյեմբերի 24-ին առցանց ձեւաչափով տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը:
Քննարկվել է ՀԱՊԿ անդամ երկրներում ընտրական գործընթացների եւ ինքնիշխանության պաշտպանության ապահովման ոլորտում օրենսդրության կատարելագործման վերաբերյալ հանձնարարականների նախագիծը:
«Կենսաբանական (մանրէաբանական) եւ տոքսինային զենքի մշակման անթույլատրելիության մասին» ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի հայտարարության նախագծի քննարկման ժամանակ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանն առարկություններ է ներկայացրել:
Բարձրացված առարկություններն ու առաջարկները որոշվել է քննարկել լրացուցիչ` մինչեւ ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստը, իսկ մինչ այդ՝ նոյեմբերի 29-ին կհրավիրվի հանձնաժողովի արտահերթ նիստ։

Состоялось онлайн-заседание Постоянной комиссии по политическим вопросам и международному сотрудничеству ПА ОДКБ
24 ноября в онлайн-формате состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии по политическим вопросам и международному сотрудничеству Парламентской Ассамблеи ОДКБ.
Обсуждался проект рекомендаций по совершенствованию законодательства в сфере избирательных процессов и защиты суверенитета в странах-членах ОДКБ.
В ходе обсуждения проекта заявления Парламентской ассамблеи ОДКБ «О недопустимости разработки биологического (микробиологического) и токсинного оружия» возражения представил вице-спикер НС РА Акоп Аршакян.
Высказанные возражения и предложения решено обсудить до заседания Совета ПА ОДКБ, а до этого, 29 ноября, будет созвано внеочередное заседание комиссии.