Ներկա իրավիճակը պահանջում է նոր մոտեցումներ. Ռուբեն Վարդանյանը հանդիպել է նախարարների հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հանդիպում է ունեցել իր համակարգման ոլորտում գտնվող նախարարների հետ:
Պետնախարարն անդրադարձել է պետական կառավարման համակարգի գործունեության սկզբունքներին՝ նշելով, որ ներկա ճգնաժամային իրավիճակը և մարտահրավերները պահանջում են կառավարման նոր մոտեցումներ:
Նա տեղեկացրել է, որ Արցախի Հանրապետության նախագահի հետ պայմանավորվածության համաձայն՝ պետական նախարարի համակարգման ոլորտում գտնվող բոլոր նախարարները դադարեցնում են պաշտոնավարումը: Նրանցից չորսը շարունակելու են պաշտոնավարել որպես նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար, իսկ հինգը՝ ազատվում են աշխատանքից, որոնց լիազորությունները ժամանակավորապես կատարելու են նախարարների տեղակալները:
Պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նախարարներին՝ իրենց գործունեության համար: Նա հատկապես գնահատելի է համարել այն նախարարների աշխատանքը, ովքեր պաշտոններն ստանձնել են անմիջապես պատերազմից հետո՝ փորձելով հաղթահարել հետպատերազմական փուլը և նշել է, որ նրանց փորձն ու գիտելիքներն օգտակար կլինեն Արցախի զարգացման համար:
Հանդիպումից հետո Ռուբեն Վարդանյանը նաև քննարկում է ունեցել նախարարների ժամանակավոր պաշտոնակատարների հետ՝ հորդորելով նրանց ամենայն պատասխանատվությամբ մոտենալ իրենց աշխատանքներին և ողջ ծավալով իրականացնել պարտականությունները

Существующая ситуация требует новых подходов: Рубен Варданян встретился с министрами
Поддержи А1+!23 ноября государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян встретился с министрами, входящими в сферу его координации.
Рубен Варданян коснулся принципов системы государственного управления, отметив, что нынешняя кризисная ситуация и вызовы требуют новых управленческих подходов.
Он сообщил, что по договоренности с президентом Республики Арцах все министры в сфере координации государственного министра прекращают свои полномочия. Четверо из них продолжат исполнять обязанности министров, пятеро будут отправлены в отставку, полномочия которых временно будут исполнять заместители министров.
Рубен Варданян поблагодарил всех министров за их работу. Он особо оценил работу министров, вступивших на должность сразу после войны, пытавшихся преодолеть послевоенный этап, и отметил, что их опыт и знания пригодятся для развития Арцаха.
После встречи Рубен Варданян провел беседу с исполняющими обязанности министров, призвав их ответственно отнестись к своей работе и выполнять свои обязанности в полном объеме.