Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 10:30-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Պարույր Սևակի թիվ 77 հասցեում՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մասնաճյուղում, ուսանողների ինքնազգացողությունը վատացել է․ շենքում զգացվել է տարօրինակ հոտ: Անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Բնակչության պաշտպանության և աղետների ռիսկի նվազեցման վարչության Ճառագայթային, քիմիական և կենսաբանական իրավիճակի մոնիտորինգի բաժնի քիմիկ-հետախույզների խումբը:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ տարահանվել են մոտ 400 ուսանող և 35 դասախոս։
Տեղում իրականացվել է օդի նմուշառում. չափիչ սարքերը վտանգավոր ոչինչ չեն հայտնաբերել։ Այս պահին տեղում տարօրինակ հոտ չի զգացվում։

Самочувствие студентов ухудшилось: в Ереване эвакуировано 400 студентов и 35 преподавателей
22 ноября в 10:30 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение об ухудшении самочувствия студентов в одном из филиалов Государственного экономического университета Армении, расположенного по адресу улица Паруйра Севака, 77. В здании чувствовался странный запах, и нужна была помощь спасателей. Об этом сообщили в МЧС РА.
На место происшествия выехала боевая часть пожарно-спасательного отряда Спасательного управления г. Еревана МЧС и группа химиков - разведчиков отдела радиационного, химического и биологического мониторинга Управления по защите населения и снижению риска бедствий.
Около 400 студентов и 35 преподавателей были эвакуированы до прибытия спасателей.
На месте был произведен забор проб воздуха. Измерительные приборы не обнаружили ничего опасного. На данный момент в здании нет никаких посторонних запахов.