sergey-lavrov-e1610968477329
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը կմասնակցի Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի շրջանակում անցկացվող համատեղ նիստին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և մամուլի վարչության ղեկավարի տեղակալ Իվան Նեչաևը։
«Նոյեմբերի 22-23-ին Սերգեյ Լավրովը կմասնակցի ԱԳ նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի, ՀԱՊԿ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին: Միջոցառումը կկայանա Երևանում՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի հերթական նիստի նախաշեմին»,-ասել է նա:
Նախատեսվում է մտքերի փոխանակում՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի և կազմակերպության գործունեության վերաբերյալ:
Նախատեսվում է նաև հավանություն տալ մի շարք փաստաթղթերի, այդ թվում՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի հաստատմանը ներկայացված ամփոփիչ հռչակագրին։

Сергей Лавров посетит Ереван
Поддержи А1+!Министр иностранных дел России Сергей Лавров примет участие в совместном заседании в рамках Совета коллективной безопасности ОДКБ, которое пройдет в Ереване.
Об этом сообщил заместитель директора Департамента информации и печати МИД России Иван Нечаев.
"22-23 ноября Сергей Лавров примет участие в совместном заседании Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны, Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ. Мероприятие пройдет в Ереване, накануне очередного заседания Совета коллективной безопасности ОДКБ", - сказал он.
Планируется обмен мнениями относительно военно-политической обстановки в регионе коллективной безопасности ОДКБ и деятельности организации.
Планируется также одобрить ряд документов, включая итоговую декларацию, вносимых на утверждение Советом Коллективной безопасности ОДКБ.