Քննարկելու են հայ-ամերիկյան անվտանգային հարաբերություններն ու տարածաշրջանային անվտանգությունը․ գեներալ-մայոր Լասիկան Երևան է գալիս
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն ուրախ է Երևանում հյուրընկալել ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման և քաղաքականության հարցերով տնօրեն գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկային՝ հայտնում են Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունից։Նոյեմբերի 16-17-ին նախատեսվող այցի ընթացքում գեներալ-մայոր Լասիկան ծաղկեպսակ կնդի Անհայտ զինվորի գերեզմանին և Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում, կհանդիպի ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանին և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան անվտանգային հարաբերություններն ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը։ Գեներալ-մայոր Լասիկան կմասնակցի խաղաղապահ ուժերի «Զառ» ուսումնական կենտրոնի նոր զորանոցների, ճաշարանի և գիտաժողովների սրահի բացման արարողությանը։

Будут обсуждаться армяно-американские отношения в области безопасности и региональная безопасность: в Ереван прибыл генерал-майор Ласика
В Армению прибыл директор по стратегии, планированию и политике Европейского командования США генерал-майор Даниэль Ласика. Об этом сообщили в посольстве США в Армении.
В ходе визита 16-17 ноября генерал-майор Ласика возложит венки к Могиле Неизвестного солдата и к Мемориалу Геноцида армян, встретится с министром обороны РА Суреном Папикяном, начальником Генерального штаба Эдвардом Асряном и секретарем Совета национальной безопасности Арменом Григорян, с которым обсудит армяно-американские отношения в области безопасности и вопросы региональной безопасности. Генерал-майор Ласика примет участие в церемонии открытия новых казарм, столовой и конференц-зала учебного центра «Зар» миротворческих сил Армении.