Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի վարչապետ Անա Բռնաբիչին՝
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության վարչապետ Անա Բռնաբիչին՝ պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սերբիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ այս պատասխանատու պաշտոնում՝ ի նպաստ Սերբիայի Հանրապետության բարգավաճման, միջազգային ասպարեզում նրա հեղինակության և դերի բարձրացման։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Սերբիայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը, որոնք մշտապես աչքի են ընկել իրենց առանձնահատուկ ջերմությամբ և երկու ժողովուրդների միջև փոխադարձ համակրանքով:
Առավել քան համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Սերբիայի միջև բազմաբնույթ հարաբերություններն այսուհետ ևս վերընթաց կզարգանան՝ ի բարօրություն մեր բարեկամ ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ Հայաստան այցելելու իմ հրավերը՝ Ձեզ համար ընդունելի ժամանակահատվածում։

Премьер-министр направил поздравительное послание премьер-министру Сербии Ане Брнабич
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Сербия Ане Брнабич по случаю ее переизбрания.
Сердечно поздравляю Вас с переизбранием на пост премьер-министра Республики Сербия, желаю Вам новых успехов на этом ответственном посту на благо процветания Республики Сербии, повышения ее авторитета и роли на международной арене.
Армения придает большое значение последовательному развитию и углублению дружественных связей с Сербией, которые всегда выделялись особой теплотой и взаимной симпатией между двумя народами.
Более чем убежден, что благодаря совместным усилиям многопрофильные отношения между Арменией и Сербией будут и впредь развиваться по восходящей на благо наших дружественных народов.