Եթե հիմարություն չանեին ու չփոխեին սպառազինությունների գնման պլանը, ՀՕՊ-եր ձեռք կբերեինք․ Մամիջանյան (տեսանյութ)
«Եթե հիմարություն չանեին ու չփոխեին սպառազինությունների գնման պլանը, ՀՕՊ-եր ձեռք կբերեինք» նշում է «Պատիվ Ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը անդրադառնալով հայկական բանակի խնդիրներին։
Մամիջանյանը կարծում է, որ պետք  չէ հավատալ վարչապետ Փաշինյանի խոսքերին, քանի որ դրանք փոփոխական են «Երկրագնդի ամենափոփոխական բանը Փաշինյանի խոսքերն են թուղթ ու գրիչով թող գրի, թե ինչ է խափել, որ չխառնի»
Ըստ պատգամավորի միջազգային հարթակներում բանակցությունների ժամանակ մեր իշխանությունները անտեսում են Արցախի հարցը «Եվրոպացիները մեզ ասում են, որ Փաշինյանը երբեք Արցախի պահանջ չի էլ դնում բանակցություններում»։
Անդրադառնալով վաղը Երևանում տեղի ունենալիք հարահավաքին, Մամիջանյանը նշեց «Ես գիտեմ, որ մեր քաղաքացիները այնքան էլ անկեղծ չեն ընդունում, որ մենք ասում ենք դա ապակուսակցական հանրահավաք է, բայց ամսի 5-ի հանրահավաքը Արցախի կողքին կանգնելու հանրահավաք է, Արցախին տեր կանգնելու հանրահավաք է»

Если бы они не поступили глупо и не изменили план закупки вооружений, мы бы приобрели ПВО: Мамиджанян (видео)
«Если бы они не поступили глупо и не изменили план закупки вооружений, мы бы приобрели ПВО», - отмечает руководитель фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян, коснувшись проблем армянской армии.
Мамиджанян считает, что не следует верить словам премьер-министра Пашиняна, так как они переменчивы: «Самая переменчивая вещь на земле – это слова Пашиняна, пусть напишет ручкой на бумаге, что он соврал, чтобы не перепутать».
По словам депутата, во время переговоров на международных платформах наши власти игнорируют Арцахский вопрос: «Европейцы  говорят нам, что Пашинян никогда не даже не ставит требование Арцаха на переговорах».
Коснувшись намеченного на завтра митинга в Ереване, Мамиданян отметил: «Я знаю, что наши граждане не считают, что мы искренне говорим, что это  - беспартийный митинг, но митинг 5-го числа – это митинг за то, чтобы встать рядом с Арцахом, это митинг в защиту Арцаха».