Արցախի պետական նախարար է նշանակվել Ռուբեն Վարդանյանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 4-ին ստորագրել է հրամանագիր Արտակ Արտյոմի Բեգլարյանին պետական նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին:
Պետական նախարար է նշանակվել Ռուբեն Կառլենի Վարդանյանը:
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով` փոփոխություն է կատարվել «Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի կողմից նախարարների գործունեության համակարգման մասին» ԱՀ Նախագահի հրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարը համակարգելու է հետևյալ նախարարների գործունեությունը՝
1) առողջապահության նախարար.
2) արդարադատության նախարար.
3) արտաքին գործերի նախարար.
4) գյուղատնտեսության նախարար.
5) կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար.
6) սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար.
7) տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար.
8) քաղաքաշինության նախարար.
9) ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար:
Նախագահի նույն օրվա մեկ այլ հրամանագրով՝ փոփոխություններ և լրացումներ են կատարվել «Արցախի Հանրապետության կառավարության և պետական կառավարման այլ մարմինների գործունեության կազմակերպման կարգը սահմանելու մասին»  ԱՀ Նախագահի հրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարին վերապահված են նաև Արցախի Հանրապետության պետական կառավարման հետևյալ մարմինների ղեկավարների գործունեության համակարգման գործառույթներ՝

Рубен Варданян назначен государственным министром Арцаха
Указом президента Арцаха Араика Арутюняна Рубен Варданян назначен государственным министром Арцаха. Другим указом президента Арцаха Артак Бегларян освобожден с должности государственного министра Арцаха.
Следующим указом главы страны внесено изменение в Указ Президента Республики Арцах «О координации деятельности министров государственным министром Республики Арцах», согласно которому государственный министр будет координировать деятельность следующих министров:
1) Министра здравоохранения;
2) Министра юстиции;
3) Министра иностранных дел;
4) Министра сельского хозяйства;
5) Министра образования, науки, культуры и спорта;
6) Министра социального развития и миграции;
7) Министра территориального управления и инфраструктур;
8) Министра градостроительства;
9) Министра финансов и экономики.
Другим указом президента внесены изменения и дополнения в Указ Президента Республики Арцах «Об установлении порядка организации деятельности Правительства Республики Арцах и других органов государственного управления», согласно которому на государственного министра возлагаются функции и по координации деятельности руководителей следующих органов государственного управления Республики Арцах: