ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը. Խավիեր Կոլոմինա
ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը և ողջունում է Եվրոպական Միության ջանքերն այդ ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Կովկասում ու Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան:
«Լավ նորություն է, որ մեր գործընկերները քննարկում են սահմանների սահմանազատման հարցը, ինչն անհրաժեշտ է տեղում անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու համար: ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը և ողջունում է այդ ուղղությամբ ԵՄ-ի ջանքերը, ներառյալ՝ այս հանդիպման հյուրընկալումը»,- գրել է Կոլոմինան՝ կիսվելով Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության գլխավոր քարտուղար Ստեֆանո Սանինոյի հրապարակումը Բրյուսելում Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանային հանձնաժողովների երրորդ հանդիպման վերաբերյալ:

НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном: Хавьер Коломина
Поддержи А1+!НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном и приветствует усилия Евросоюза в этом направлении.
Как сообщает «Арменпресс», об этом в своем микроблоге в Twitter написал спецпредставитель генсека НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Хавьер Коломина.
«Хорошая новость: наши партнеры обсуждают вопрос делимитации границы, что необходимо для повышения уровня безопасности на местах. НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном и приветствует усилия ЕС в этом направлении, в том числе проведение этой встречи», - написал Коломина, поделившись постом генерального секретаря Европейской службы внешних связей Стефано Саннино о третьей встрече пограничных комиссий Армении и Азербайджана в Брюсселе.