ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՌԴ ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ԱՊՀ մասնակից պետությունների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 10-րդ հանդիպման ընթացքում հանդիպել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկված լայնածավալ ագրեսիան, դրա հետևանքները և ընդգծել, որ այն ոչ թե սահմանային միջադեպ էր, այլ լայնամասշտաբ ներխուժում Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք:
ՌԴ ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու անհրաժեշտությունը:
ԱԽ քարտուղարները նաև անրադարձել են երկու ԱԽ գրասենյակների միջև արդյունավետ համագործակցության հեռանկարին:

Секретарь СБ Армен Григорян встретился с секретарём СБ РФ Николаем Патрушевым
Поддержи А1+!На полях 10-го заседания секретарей советов безопасности государств-участников СНГ секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с секретарем Совета безопасности Российской Федерации Николаем Патрушевым.
Собеседники обсудили ситуацию с безопасностью в регионе.
Секретарь Совета безопасности Армении представил крупномасштабную агрессию, предпринятую Азербайджаном против суверенной территории Армении 13 сентября, ее последствия и подчеркнул, что это был не пограничный инцидент, а широкомасштабное вторжение на суверенную территорию Республики Армения.
Секретарь Совета Российской Федерации подчеркнул необходимость достижения мира в регионе.
Стороны также коснулись перспективы эффективного сотрудничества между аппарата Советов безопасности двух государств.