Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին՝ Շիրազ քաղաքի Շահչերաղ սրբավայրում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
Ցավով տեղեկացա Իրանի Իսլամական Հանրապետության Շիրազ քաղաքի Շահչերաղ սրբավայրում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության մասին, որը դարձել է տասնյակ զոհերի և անմեղ քաղաքացիների մահվան պատճառ։
Հայաստանը դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր ձևերով և դրսևորումներով:
Ցավակցության և զորակցության անկեղծ խոսքեր եմ հղում զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ շուտափույթ ապաքինում մաղթելով բոլոր տուժածներին»:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Сейеду Эбрахиму Раиси
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Исламской Республики Иран Сейеду Эбрахиму Раиси в связи с террористическим актом, совершенным в мечети Шах-Черах в Ширазе. В телеграмме, в частности, говорится:
С болью узнал о теракте, совершенном в мечети Шах-Черах города Шираз Исламской Республики Иран, который стал причиной гибели десятков невинных граждан и пострадавших.
Армения осуждает терроризм во всех его формах и проявлениях.
Направляю искренние слова соболезнования и поддержки родным и близким погибших, желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим».