ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության պատվիրակության հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 27-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության պատվիրակության հետ, որը գլխավորում էր Ֆրանսիայի Հանրապետության ԶՈՒ Միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր վարչության պետ պարոն Գիյոմ Օլանժիեն: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոն: Հայտնում է ԱԽ մամուլի ծառայությունը։
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և շեշտել այցի կարևորությունը:
Արմեն Գրիգորյանը և Գիյոմ Օլանժիեն գոհունակությամբ ընդգծել են երկուստեք իրականացվող գործուն քայլերը հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների և՛ խորացման, և՛ ընդլայնման ուղղությամբ:
Հանդիպմանն Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և տարածաշրջանային խաղաղությանը հասնելուն միտված ջանքերը: Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության զարգացման հեռանկարները:

Секретарь СБ Армен Григорян встретился с делегацией Министерства вооружённых сил Франции
27 октября секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с делегацией Министерства вооруженных сил Франции во главе с начальником Главного управления международных связей и стратегия Вооруженных сил Французской Республики Гийомом Оланжье. На встрече присутствовала и посол Франции в Армении Анн Луйо.
Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул значение этого визита.
Армен Григорян и Гийом Оланжье с удовлетворением отметили предпринимаемые обеими сторонами активные шаги в направлении углубления и расширения армяно-французских отношений.
Секретарь СБ Армении представил ход реформирования Вооруженных сил РА и усилия, направленные на достижение мира в регионе.