Հոկտեմբերի 30-ին Արցախում տեղի կունենա Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ և հանրահավաք
Արցախի Հանրապետության Խորհրդարանի քաղաքական բոլոր ուժերի նախաձեռնությամբ՝ հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15:00 ինտեղի կունենա Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ և հանրահավաք՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության  արժանապատիվ ու անվտանգ ապագայինՆիստն ուղիղ հեռարձակմամբ ցուցադրվելու է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում միաժամանակ հրավիրված մեծ հանրահավաքի առջև: Հայտնում է Արցախի ԱԺ-ն։
Նիստից անմիջապես հետո ելույթները կշարունակվեն Վերածննդի հրապարակում հրավիրված հանրահավաքումԲոլորիդ հորդորում ենք մասնակցել հանրահավաքին՝ սեփական ճակատագիրը հայրենի հողում տնօրինելու մեր  վճռականությունը միասնաբար հայտնելու նպատակով:
Հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15:00-ինհանդիպման վայրը Վերածննդի հրապարակն է՝ 88-ի շարժման ոգով միասին մեր ձայնը բարձրացնելու...

30 октября в Арцахе пройдет внеочередное заседание Национального собрания и митинг
По инициативе всех политических сил Национального собрания Республики Арцах 30 октября в 15:00 состоятся внеочередное заседание НС и митинг, в знак поддержки достойного и безопасного будущему Республики Арцах.
Заседание будет транслироваться в прямом эфире перед собравшимися на митинг, созванным в то же самое время на площади Возрождения Степанакерта.
«После заседания выступления продолжатся на митинге, который созывается на площади Возрождения. Призываем всех принять участие в митинге, чтобы вместе выразить нашу решимость управлять своей судьбой на Родной земле. Итак, 30 октября, 15:00, место встречи - площадь Возрождения, мы все вместе поднимем наши голоса в духе движения 88... », - говорится в обращении Парламента Арцаха.