Մակեդոնիայի դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին
Հոկտեմբերի 26-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Կրում Եֆրեմովին՝ (նստավայրը՝ Կիև) հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
ԱԳ նախարարի տեղակալ Հովհաննիսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին և հաջողություն մաղթել իր պատասխանատու պաշտոնում՝ կարևորելով Հայաստանի և Հյուսիսային Մակեդոնիայի միջև հարաբերությունները զարգացնելու անհրաժեշտությունը։ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հույս է հայտնել, որ վերջինս, լինելով Հայաստանում Հյուսիսային Մակեդոնիայի առաջին դեսպանը, իր գործունեությամբ նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ փոխգործակցությանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար՝ դեսպան Եֆրեմովը վստահեցրել է, որ առավելագույն ջանքեր կներդնի Հայաստանի և Հյուսիսային Մակեդոնիայի միջև համագործակցությունն ակտիվացնելու և խթանելու համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են քաղաքական երկխոսության, միջազգային կառույցներում փոխգործակցության, առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման, կրթամշակութային բնագավառներում համագործակցության, ինչպես նաև իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանն առնչվող հարցերին:
Պարույր Հովհաննիսյանը դեսպան Եֆրեմովին է ներկայացրել նաև սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված վերջին ագրեսիայի հետևանքները։

Посол Македонии вручил копии верительных грамот заместителю главы МИД РА
Поддержи А1+!Заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян 26 октября принял новоназначенного посла Республики Северная Македония Крума Ефремова (резиденция в Киеве) по случаю вручения копий верительных грамот.
Паруйр Ованнисян поздравил новоназначенного посла и пожелал ему успехов на ответственной должности, подчеркнув необходимость развития отношений между Арменией и Северной Македонией.
Заместитель министра иностранных дел Армении выразил надежду, что последний, будучи первым послом Северной Македонии в Армении, своей деятельностью придаст новый импульс двустороннему сотрудничеству.
Выразив благодарность за прием и добрые пожелания, посол Ефремов заверил, что приложит максимум усилий для активизации и развития сотрудничества между Арменией и Северной Македонией.
Собеседники затронули вопросы, касающиеся политического диалога, взаимодействия в международных структурах, развития торгово-экономических отношений, сотрудничества в образовательной и культурной сферах, а также расширения договорно-правового поля.
Паруйр Ованнисян также представил послу Ефремову последствия последней агрессии, развязанной Азербайджаном 13 сентября против суверенной территории Республики Армения.