Էդմոն Մարուքյանը հանդիպել է Անջեյ Կասպրչիկի հետ
Հոկտեմբերի 25-ին տեղի է ունեցել հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերին: Այս համատեքստում Էդմոն Մարուքյանը Անջեյ Կասպրչիկին է ներկայացրել սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված վերջին ագրեսիայի հետևանքները։
Հատուկ հանձնարարություններով դեսպանը առանձնահատուկ կարևորել է միջազգային հանրության հասցեական արձագանքը Հայաստանի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության դեմ ադրբեջանական ոտնձգությունների դատապարտման ուղղությամբ, ինչպես նաև՝ ԵԱՀԿ դերակատարությունը հետագա ագրեսիաների կանխման և հակամարտությունների կարգավորման հարցերում։

Эдмон Марукян встретился с Анджеем Каспршиком
Поддержи А1+!Посол по особым поручениям Эдмон Марукян 25 октября встретился с личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
В ходе встречи собеседники коснулись вопросов региональной безопасности и мира. В этом контексте Эдмон Марукян представил Анджею Каспршику последствия последней агрессии, развязанной Азербайджаном 13 сентября против суверенной территории Республики Армения.
Марукян подчеркнул важность адресной реакции международного сообщества по осуждению посягательств Азербайджана на суверенитет и территориальную целостность Армении, а также отметил важную роль ОБСЕ в предотвращении будущих агрессий и в вопросе урегулирования конфликтов.