Համոզվեցինք, որ Եվրոպական խորհրդարանում Հայաստանն ունի հզոր աջակցություն
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանն ու ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արուսյակ Ջուլհակյանը Ստրասբուրգում շարունակել են հանդիպումները Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորների հետ:
Շուրջ երկու տասնյակ հանդիպումներ են տեղի ունեցել, որոնք անցել են ջերմ, բարեկամական մթնոլորտում:
ՀՀ ԱԺ պատգամավորները հանդիպել են ԵԽ արտաքին հարցերի հանձնաժողովի անվտանգության եւ պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ Նատալի Լուազոյի, նույն հանձնաժողովի անդամ Իզաբել Սանտոշի, Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովում Եվրախորհրդարանի պատվիրակության ղեկավար Անդրիուս Կուբիլիուսի, ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեի փոխնախագահ Ռասա Յուկնեվիչիենեի եւ այլ պատգամավորների հետ:
ԱԺ պատգամավորները ներկայացրել են Հայաստանին սպառնացող վտանգները եւ հայ ժողովրդի հաստատակամությունը` ամեն գնով պաշտպանելու Հայաստանի շահերն ու իրավունքները:
Եվրոպական խորհրդարանում Հայաստանն ունի հզոր աջակցություն. արժեքների վրա հիմնված բարեկամությունն ամուր է, ինչպես երբեւէ:

Мы убедились, что Армения имеет мощную поддержку в Европейском парламенте
Поддержи А1+!Председатель фракции «Гражданский договор» Национального собрания РА Айк Конджорян, председатель постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Арман Егоян и заместитель председателя постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Арусяк Джулхакян в Страсбурге продолжили встречи с депутатами Европарламента.
Состоялись встречи с председателем подкомитета по безопасности и обороне Комитета по иностранным делам СЕ Натали Луазо, членом того же комитета Изабель Сантош, главой делегации Европарламента в Парламентской ассамблее Евронест Андрюсом Кубилюсом, вице-президентом Комитета парламентского партнерства ЕС-Армения Расой Юкнявичене и с другими депутатами.
Депутаты Национального собрания представили коллегам угрозы, нависшие над Арменией и решимость армянского народа любой ценой защитить интересы и права Армении.
Депутаты уверены, что Армения имеет сильную поддержку в Европарламенте. Дружба, основанная на общих ценностях, крепка как никогда.