Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավարին
Հոկտեմբերի 20-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար, ավիացիայի կոմանդոր (գեներալ) Փիթ Քրաքֆորդի ղեկավարած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Նորին Մեծություն Թագուհու դեսպան պարոն Ջոն Գալագերը: Հայտնում է ՀՀ ԱԽ գրասենյակը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ համագործակցության համար առկա են լայն հնարավորություններ:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի կողմից սանձազերծված ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարը նաև ընդգծել է Հայաստանի նպատակադրվածությունը տարածաշրջանում հասնելու կայուն անվտանգային միջավայրի ձևավորմանը:

Армен Григорян встретился с главой британского оборонного ведомства в Восточной Европе
20 октября секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял делегацию, возглавляемую главой отдела Восточной Европы Министерства обороны Великобритании, командором авиации (генерал) Питом Крокфордом. На встрече присутствовал и посол Великобритании в Армении Джон Галлахер.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Армению и выразил уверенность в широких возможностях двустороннего сотрудничества.
Стороны обсудили ситуацию с региональной безопасностью, в рамках которой А. Григорян представил агрессию, развязанную азербайджанскими войсками 13 сентября, и ее последствия. Секретарь также подчеркнул решимость Армении в вопросе формирования стабильной среды безопасности в регионе.