Ֆրանսիայի իշխանությունները հայտարարել են, որ երկրում վառելիքի հետ կապված իրավիճակը բարելավվում է
Ֆրանսիայի վարչապետ Էլիզաբեթ Բորնը հայտարարել է, որ վառելիքի հետ կապված իրավիճակը ողջ երկրում բարելավվում է:  Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։
«Իրավիճակը բարելավվում է ողջ Ֆրանսիայում: Օ դը Ֆրանս շրջանում բենզալցակայանների 55%-ը չէր աշխատում, այսօր այնտեղ կա այդպիսի կայանների ընդամենը 15%-ը: Իլ դը Ֆրանսի մայրաքաղաքային շրջանում իրավիճակը նույնպես փոխվում է դեպի լավը», – ասել է Բորնը Ֆրանսիայի Սենատում կառավարության նիստին՝ պատասխանելով երկրում վառելիքի պակասի հետ կապված իրավիճակի մասին հարցին։

Власти Франции заявили, что ситуация с топливом в стране улучшается
Премьер-министр Франции Элизабет Борн заявила в среду, что ситуация с топливом улучшается на всей территории страны.
«Ситуация улучшается по всей территории Франции. В регионе О-де-Франс не работало 55% автозаправочных станций, сегодня таких АЗС там только 15%. В столичном регионе Иль-де-Франс ситуация также меняется в лучшую сторону... Я вновь призываю сотрудников (нефтеперерабатывающих заводов - ред.) возобновить работу. Это неприемлемо, чтобы меньшинство "блокировало" всю страну», - как передает РИА новости, заявила Борн в ходе правительственного часа в Сенате Франции, отвечая на вопрос о ситуации с нехваткой топлива в стране.