171022HandipQaghaqUzher
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մոտ հոկտեմբերի 17-ին տեղի է ունեցել հանդիպում ԱՀ Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների և անցած շաբաթ Երևանում ՀՀ իշխանությունների հետ քննարկումներին մասնակցած պատվիրակության անդամների միջև։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Ներկայացվել են հանդիպումների մանրամասները, նշվել է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծված իրավիճակում շարունակել քաղաքական խորհրդակցությունները ՀՀ և ԱՀ տարբեր կառույցների միջև։
Քննարկումները կշարունակվեն վաղը հրավիրված ԱՀ կառավարության նիստում և ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ընթացքում։

Араик Арутюнян встретился с представителями политических сил НС Арцаха
Поддержи А1+!17 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с представителями политических сил, представленных в Национальном собрании Арцаха, и с членами делегации, участвовавших на прошлой неделе в Ереване в обсуждениях с властями РА.
Были представлены детали встреч, также было отмечено, что достигнута договоренность о продолжении в сложившейся ситуации политических консультаций между различными структурами Армении и Арцаха.
Отмечается, что обсуждения будут продолжены на созываемом 18 октября заседании правительства Республики Арцах и в ходе встречи с депутатами Национального собрания.