Վահագն Խաչատուրյանը պետական այցով կմեկնի Բուլղարիա
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 17-ին պետական այցով կմեկնի Բուլղարիայի Հանրապետություն` հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո Հայաստանի նախագահը կհանդիպի Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադևի հետ: Երկու երկրների նախագահների առանձնազրույցին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպում: Նախագահները հանդիպումների արդյունքները կամփոփեն զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների համար հայտարարություններով:
Պետական այցի շրջանակում նախատեսված են նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հանդիպումները Բուլղարիայի վարչապետ Գալաբ Դոնևի, Սոֆիայի քաղաքապետ Յորդանկա Ֆանդիկովայի, Պլովդիվի քաղաքապետ Զդրավկո Դիմիտրովի հետ: Նախագահ Խաչատուրյանը Սուրբ Կլիմենտ Օհռիդսկի պետական համալսարանում հանդես կգա դասախոսությամբ։

Ваагн Хачатурян отбудет с государственным визитом в Болгарию
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян 17 октября с государственным визитом выедет в Республику Болгария.
После официальной церемонии встречи президент Армении встретится с президентом Болгарии Руменом Радевым. После приватной беседы президентов двух стран состоится встреча в расширенном составе. Президенты по окончании встреч выступят с заявлениями для представителей СМИ.
В рамках государственного визита запланированы встречи Ваагна Хачатуряна с премьер-министром Болгарии Галабом Доневым, мэром Софии Йорданкой Фандиковой и мэром Пловдива Здравко Димитровым. Президент РА выступит с лекцией в Государственном университете им. Св. Климента Охридского.