ՊՆ-ն հերքում է ականի պայթյունից հայ զինծառայողների զոհվելու և վիրավորելու մասին տեղեկատվությունը
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքում է ադրբեջանական լրատվամիջոցներում, տելեգրամյան ալիքներում շրջանառվող տեղեկությունը, թե ականի պայթյունից հայ զինծառայողներ են զոհվել և վիրավորել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանն ասաց. «Ադրբեջանական մամուլում տարածվող տեղեկություններն այն մասին, թե իբր ականի պայթյունի հետևանքով ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողներ են զոհվել և վիրավորել, չի համապատասխանում իրականությանը»:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկություններ են տարածում, թե իբր «ՈւԱԶ» մակնիշի մեքենայի՝ ականի վրա պայթելու հետևանքով զոհվել և վիրավորվել են հայ զինծառայողներ:

МО опровергает информацию о подрыве армянских военнослужащих на мине
Поддержи А1+!Министерство обороны Армении опровергает муссируемую в азербайджанских СМИ и телеграм-каналах информацию о том, что армянские военнослужащие погибли и получили ранения в результате взрыва мины.
В беседе с Арменпресс пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян сказал: «Муссируемая в азербайджанских СМИ информация о том, что в результате взрыва мины погибли и получили ранения военнослужащие Вооруженных сил Республики Армения, не соответствует действительности».
Азербайджанские СМИ распространяют информацию о том, что в результате подрыва автомобиля «УАЗ» на мине погибли и получили ранения армянские военнослужащие.