Պրահայի հանդիպումից հետո Ադրբեջանի հետ բանակցություններում որևէ զարգացում չկա. ՀՀ ԱԳՆ-ի արձագանքը Չավուշօղլուի հայտարարությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հայտարարությանը, թե Հայաստանն ու Ադրբեջանը համաձայնության են եկել խաղաղության պայմանագրի հիմնական սկզբունքների շուրջ: «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանի հետ բանակցությունները շարունակվում են և Պրահայի հանդիպումից հետո տարածված հայտարարությունից հետո այս առումով որևէ զարգացում չկա։
«Նոր զարգացումների դեպքում, ինչպես և նախկինում, հանրությանը պատշաճ կերպով տեղյակ կպահենք»,- ասաց Հունանյանը:

После встречи в Праге в переговорах с Азербайджаном нет никаких развитий: ответ МИД Армении на заявление Чавушоглу
Поддержи А1+!МИД Армении отреагировал на заявление министра иностранных дел Турции Мевлюта Чавушоглу о том, что Армения и Азербайджан согласовали основные принципы мирного договора. Отвечая на вопрос «Арменпресс», пресс-секретарь МИД РА Ваан Унанян подчеркнул, что переговоры с Азербайджаном продолжаются, и после заявления, сделанного по итогам встречи в Праге, в этом вопросе нет других развитий.
«В случае появления новых развитий, мы, как и прежде, надлежащим образом проинформируем общественность», - заявил Унанян.