Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է աշխատել` միաժամանակ ձեռնարկելով անվտանգության անհրաժեշտ միջոցներ. ԱԳՆ
Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունը  շարունակում է աշխատել` միաժամանակ ձեռնարկելով անվտանգության անհրաժեշտ և հասանելի միջոցները: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը:
Հունանյանը նաև հայտնեց, որ հոկտեմբերի 10-ին Կիևին հասցրած հարվածներից ՀՀ դեսպանության շենքը չի վնասվել:
Ուկրաինական լրատվամիջոցները հոկտեմբերի 10-ին հայտնեցին Ռուսաստանի կողմից երկրի տարբեր հատվածներում ավելի քան 84 հրթիռային և ավիացիոն հարվածների մասին: Մասնավորապես, հարվածներ են արձանագրվել Վիննիցայի, Լվովի, Կիրովոգրադի, Նիկոլաևի, Պոլտավայի, Տերնոպոլի, Ժիտոմիրի և Կիևի մարզերում: Ավելի ուշ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ ՌԴ պաշտպանության նախարարության առաջարկով և ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պլանով գերճշգրիտ հեռահար հարվածներ են հասցվել Ուկրաինայի էներգետիկ, ռազմական կառավարման և կապի ենթակառուցվածքներին:

Посольство Республики Армения в Украине продолжает работу, соблюдая все необходимые меры безопасности: МИД
Посольство Республики Армения в Украине продолжает работу, соблюдая все доступные и необходимые меры безопасности. Об этом в ответ на запрос «Арменпресс» заявил пресс-секретарь МИД РА Ваан Унанян.
Ваан Унанян также сообщил, что в результате обстрелов Киева 10 октября здание посольства РА не пострадало.
10 октября украинские СМИ сообщили о более чем 84 ракетных и авиационных ударах России, нанесенным по разным районам страны. В частности, удары были нанесены по Винницкой, Львовской, Кировоградской, Николаевской, Полтавской, Тернопольской, Житомирской и Киевской областям. Позднее президент РФ Владимир Путин сообщил, что по предложению Минобороны РФ и плану Генштаба Вооруженных сил наносились высокоточные дальнобойные удары по объектам энергетики, военного управления и коммуникационной инфраструктуры Украины.