Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Արարատյան ալյանս» մտքի կենտրոն - ինստիտուտի փորձագետներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է «Արարատյան ալյանս» մտքի կենտրոն - ինստիտուտի փորձագետներ Լարիսա Ալավերդյանին, Թաթուլ Մանասերյանին և Ալեքսանդր Մանասյանին։
Քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ ստեղծված արտաքին քաղաքական իրավիճակը, առկա մարտահրավերներն ու դրանց դիմակայելուն ուղղված քայլերը։
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարևորել է «Արարատյան ալյանս» - ի գործունեությունը և փորձագիտական խորքային ուսումնասիրությունները՝ նշելով, որ ողջունում է համազգային համախմբմանն ուղղված և արցախանպաստ ցանկացած նախաձեռնություն։

Араик Арутюнян принял экспертов аналитического центра - Института «Араратский Альянс»
Поддержи А1+!7 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял экспертов аналитического центра - Института «Араратский Альянс» Ларису Алавердян, Татула Манасеряна и Александра Манасяна.
Были обсуждены внешнеполитическая ситуация, сложившаяся вокруг Республики Арцах, существующие вызовы и шаги по их преодолению.
Глава страны особо отметил деятельность «Араратского Альянса» и углубленные экспертные исследования, отметив, что он приветствует любые инициативы, направленные на национальное единство и содействие Арцаху.