Անվիճելի են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի հասնելուն ուղղված Ձեր ջանքերը․Փաշինյանը շնորհավորել է Պուտինին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիրի Պուտինին՝ ծննդյան 70-ամյակի առթիվ: Ուղերձում ասված է.«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ։
Պետական և քաղաքական գործչի Ձեր ողջ հարուստ փորձը ուղղված է ռուսաստանյան պետականության ամրապնդմանը, երկրի տնտեսական զարգացմանը և Ռուսաստանի ժողովրդի բարեկեցության բարելավմանը:
Հայաստանում բարձր են գնահատում Ձեր վերաբերմունքը Հայաստանի և հայ ժողովրդի շահերին վերաբերող հարցերին, և այս համատեքստում անվիճելի են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի հասնելուն ուղղված Ձեր ջանքերը։
Ակնկալում եմ կառուցողական երկխոսության շարունակականություն և համատեղ ակտիվ աշխատանք մեր երկրների միջև դաշնակցային գործընկերության ներկապնակի հարստացման և ռազմավարական պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ՝ ի շահ մեր ժողովուրդների և պետությունների:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր է հասնել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում երկարաժամկետ խաղաղության, կայունության և անվտանգության, հաստատել վստահության մթնոլորտ։

Ваши усилия по достижению прекращения огня в зоне нагорно-карабахского конфликта бесспорны: Пашинян поздравил Путина
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян по поводу 70-летия направил президенту Российской Федерации Владимиру Путину поздравительное послание. В послании, в частности, говорится:
Поздравляю Вас с юбилеем!
Весь Ваш богатый опыт государственного и политического деятеля направлен на укрепление российской государственности, экономическое развитие страны и повышение благосостояния российского народа.
В Армении высоко ценят Ваше отношение к вопросам, касающимся интересов Армении и армянского народа, и в этом контексте бесспорны Ваши усилия, направленные на достижение прекращения огня в зоне нагорно-карабахского конфликта.
Рассчитываю на продолжение конструктивного диалога и совместной активной работы в направлении обогащения спектра союзнического партнерства между нашими странами и реализации стратегических договоренностей во благо наших народов и государств.
Уверен, что совместными усилиями возможно добиться долгосрочного мира, стабильности и безопасности в регионе Южного Кавказа и установить атмосферу доверия.