Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Լին Թրեյսիին (տեսանյութ)
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը ներկայացրել է Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական վերջին լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և շնորհակալություն հայտնել ԱՄՆ իշխանությունների հասցեական հայտարարությունների համար: Դեսպանը կարևորել է Կառավարության կողմից կազմակերպված՝ Հայաստանում հավատարմագրված դեսպանների այցերը դեպի տուծաժ բնակավայրեր:
Փոխվարչապետը և ԱՄՆ դեսպանը մտքեր են փոխանակել նաև հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ, անդրադարձ կատարել ներքին գործերի նախարարության ստեղծման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:

Мгер Григорян принял Ли Трейси (видео)
Вице-премьер Мгер Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Линн Трейси.
В начале встречи вице-премьер представил ситуацию, сложившуюся в результате недавней широкомасштабной агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении, и поблагодарил власти США за адресные заявления. Посол подчеркнула важность организованных правительством визитов аккредитованных в Армении послов в пострадавшие населенные пункты.
Вице-премьер и посол США также обменялись мнениями вокруг вопросов двустороннего армяно-американского сотрудничества, коснулись проводимой работы по созданию министерства внутренних дел.