Հայաստանում տեղակայված ընկերությունը ընդգրկվել է ԱՄՆ-ի պատժամիջոցների նոր ցանկում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանում տեղակայված «Taco LLC» ընկերությունն ընդգրկվել է Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների տակ գտնվող կազմակերպությունների նոր ցանկում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին մամուլի հաղորդագրություն է տարածել ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության կայքը:
Նշվում է, որ ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության արտասահմանյան ակտիվների վերահսկողության վարչությունը (OFAC) ընդլայնել է ֆիզիկական անձանց և ընկերությունների ցուցակը, որոնց վրա տարածվում են հակառուսական պատժամիջոցները՝ Դոնեցկի և Լուգանսկի հանրապետություններում, Զապորոժիեի և Խերսոնի շրջաններում ՌԴ-ին միանալու հանրաքվեների կապակցությամբ:
Դրանց թվում են ՝ «Taco LLC»-ն՝ ռուսական «Ռադիոավտոմատիկա» ՍՊԸ-ի հայաստանյան գործընկերը (էլեկտրոնային բաղադրիչ բազային մատակարար):
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության տվյալներով, «Taco LLC»-ն զբաղվում էր «Ռադիոավտոմատիկա» ՍՊԸ-ի համար էլեկտրոնային բաղադրիչների ներմուծմամբ և Հայաստանում գնումների գործընթացի կազմակերպմամբ:
Պատժամիջոցների ցուցակում են հայտնվել նաև այն ընկերությունները, որոնք տեղակայված են Ռուսաստանում, Չինաստանում և Բելառուսում:

Дислоцированная в Армении компания включена в новый санкционный список США
Поддержи А1+!Дислоцированная в Армении компания «Taco LLC» включена в новый список организаций, которые попадают под санкциями США против России. Список попавших под санкции компаний опубликован на сайте министерства финансов США.
Отмечается, что Управление по контролю за иностранными активами (OFAC) минфина США расширило список лиц и компаний, подпадающих под антироссийские санкции в связи с референдумами о присоединении к Российской Федерации в Донецке, Луганске, Запорожской и Херсонской областях.
В санкционный список включена также компания «Taco LLC», армянский партнер российского ООО «Радиоавтоматика» (поставщик электронной компонентной базы).
По данным минфина США, «Taco LLC» занималось импортом электронных компонентов для ООО «Радиоавтоматика» и организацией закупочного процесса в Армении.