ԼՂ հակամարտության կարգավորման «բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու համար» հնարավոր է օգտագործեն ՀԱՊԿ դիտորդներին
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ քննարկվում է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության դիտորդներին օգտագործելու հնարավորությունը՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Լավրովը նաև ընդգծել է Անկախ պետությունների համագործակցության աջակցության կարևորությունը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը կարգավորելու համար:

Для «создания благоприятных условий» для урегулирования нагорно-карабахского конфликта возможно использование наблюдателей ОДКБ
Министр иностранных дел России Сергей Лавров сообщил, что обсуждается возможность использования наблюдателей ОДКБ для создания благоприятных условий для урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Об этом сообщает агентство ТАСС.
Лавров также подчеркнул важность содействия организации Сотрудничества независимых государств в урегулировании нагорно-карабахского конфликта.