ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանն այցելել է Ջերմուկ և Գորիս
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ-ում արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, դեսպանատան ռազմական կցորդ Վ․Ա․ Կոկոսովը, ՀՀ և ՌԴ Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ջերմուկ և Գորիս քաղաքներ, տեղեկացնում են Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատանից։
«Դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը հանդիպել է հայկական բանակի՝ տեղի հրամանատարության ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին և վնասներին, որոնք պատճառվել են սահմանամերձ շրջաններին՝ սեպտեմբերի 13-14-ի գնդակոծության հետևանքով։
Սերգեյ Կոպիրկինն այցելել է նաև Գորիս քաղաքում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի առանձին գումարտակի և Սիսիան քաղաքում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի առանձին ավիացիոն խմբի տեղակայման վայրեր»,- նշված է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան հաղորդագրությունում։

Посол РФ в РА посетил Джермук и Горис
Посол России в Армении Сергей Копыркин и военный и военно-воздушный атташе при посольстве В.А.Косов совместно с командующим Объединенной группировкой войск (сил) Вооруженных сил Республики Армения и Вооруженных сил Российской Федерации Т.Дж.Парваняном 28 сентября посетили города Джермук и Горис.
Глава диппредставительства встретился с представителями армянского армейского командования на местах, ознакомился с обстановкой на армяно-азербайджанской границе и  ущербом, нанесённым в приграничных районах в результате обстрелов 13-14 сентября с.г.
В рамках поездки С.П.Копыркин также посетил расположения отдельной батальонной группы 102-ой российской военной базы в г.Горис и отдельной авиационной группы российского миротворческого контингента в г.Сисиан.