230922AzatHayreniq-QMD
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, մեկնարկած քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակներում, սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին։
Քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումները և դրանց՝ Արցախի վրա ունենալիք ազդեցության ռիսկերը, անվտանգային, արտաքին և ներքին քաղաքական  մարտահրավերներն ու հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում բարձրացված հարցերի վերաբերյալ տեղի է ունեցել շահագրգիռ քննարկում, հատուկ անդրադարձ է եղել մայր Հայրենիքի շուրջ  ստեղծված անվտանգային իրավիճակին։

230922AzatHayreniq-QMD
В рамках начатых политических консультаций президент Республики Арцах Араик Арутюнян 23 сентября принял членов парламентской фракции «Свободная Родина – Объединенный гражданский альянс».
Были обсуждены региональные тенденции и возможные риски их влияния на Арцах, проблемы безопасности, внешне- и внутриполитические вызовы, а также шаги, предпринимаемые для их преодоления.
Состоялось плодотворное обсуждение вопросов, затронутых в ходе встречи, особое внимание было уделено ситуации, сложившейся вокруг безопасности Матери - Армении.