ԱՄՆ-ն Ուկրաինային կօգնի այնքան, որքան կպահանջվի Կիևին․ Բայդեն
Միացյալ Նահանգները մտադիր Է Ուկրաինային օգնություն ցույց տալ այնքան, որքան դա կպահանջվի Կիեւին, հայտարարել Է ԱՄՆ-ի նախագահ Ջո Բայդենը:
«Մենք նրանց հետ կմնանք այնքան երկար, որքան նրանց անհրաժեշտ կլինի մեր օգնությունը»,- ասել Է նա CBS հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում, որը եթեր Է դուրս եկել սեպտեմբերի 18-ին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
ԱՄՆ-ի վարչակազմի ղեկավարի կարծիքով՝ Ուկրաինայում իրադրության զարգացումը ցույց տվեց, որ «Ռուսաստանը չունի այն գիտելիքներն ու փորձը եւ հնարավորությունները, ինչպես կարծում Էին շատերը», սակայն վնասը, որը հասցվում Է Ուկրաինայի շուրջ իրադրությունից, «հազիվ թե կարելի Է համարել» Կիեւի «հաղթանակը», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

США будут помогать Украине столько, сколько это потребуется Киеву: Байден
Соединенные Штаты намерены оказывать помощь Украине столько сколько это потребуется Киеву, заявил президент США Джо Байден.
«Мы останемся с ними настолько долго, насколько им будет нужна наша помощь», - сказал он в интервью телекомпании CBS, которое вышло в эфир в воскресенье, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс
По мнению главы американской администрации, развитие ситуации на Украине показало, что «Россия не обладает такой компетенциями и возможностями, как думали многие», однако ущерб, наносимый ситуацией вокруг Украины «навряд ли можно считать победой» Киева.