Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հակամարտությունը հաջողվել է դադարեցնել այդ թվում առաջին հերթին Ռուսաստանի աջակցությամբ. ՌԴ նախագահ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանի և Հայաստանի միջև հակամարտությունը հաջողվել է դադարեցնել այդ թվում առաջին հերթին Ռուսաստանի աջակցությամբ և ազդեցությամբ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ուզբեկստան կատարած այցի արդյունքների վերաբերյալ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Այդ թվում առաջին հերթին Ռուսաստանի ազդեցության տակ այդ հակամարտությունը hաջողվել է դադարեցնել։ Հուսով եմ ՝ այդպես էլ կլինի», - ասել է նա։
Պուտինը հայտարարել է, որ ՌԴ-ն ցավում է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջև հակամարտության հետևանքով զոհերի համար:

Конфликт между Азербайджаном и Арменией удалось локализовать в том числе и прежде всего под влиянием России: Президент РФ
Локализовать вспыхнувший между Азербайджаном и Арменией конфликт удалось во многом при содействии и под влиянием России. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом в пятницу заявил президент России Владимир Путин на пресс-конференции по итогам визита в Узбекистан.
"В том числе и прежде всего под влиянием России этот конфликт удалось локализовать. Надеюсь, так будет и дальше", - сказал он.
Путин заявил, что РФ сожалеет о жертвах конфликта между Арменией и Азербайджаном. "Действительно, мы сожалеем об этом. И, конечно, о жертвах, которые произошли", - отреагировал президент на вопрос, касающийся произошедшего между государствами обострения ситуации.