Նա իր մի ելույթով ՀՀ-ն բերեց քաղաքացիական պատերազմի շեմին, այդ գիշեր հրաշքով փրկվեցինք․ Լ․Զուրաբյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Թեև ադրբեջանցիք որոշակի հաջողության են հասել իրենց դիրքերն առաջ տանելու առումով, զինադադարի գլխավոր պատճառն այն էր, որ մեր բանակը կռվել է և որոշակի հարվածներ է հասցրել։ Ադրբեջանի վրա դա գին է նստել։ Ադրբեջանը կկանգնի միայն մի դեպքում, եթե իմանա, որ լուջ հարվածների է ենթարկվելու»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի վրա Ադրբեջանի վերջին ագրեսիային։
ՀԱԿ փոխնախագահն ասում է․ պետք է հնարավորինս ծանրացնել Ադրբեջանի ագրեսիայի գինը, որպեսզի նա մտածի, արժի՞ հարձակվել, թե ոչ։ Ինչ վերաբերում է հարձակմանը, ասում է դա լուրջ հարված էր Հայաստանի համար, քանի որ մենք կորցրեցինք բազմաթիվ կյանքեր։ Դա հարված էր նաև տնտեսությանը։
Անդրադառնալով Ազգային ժողովում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աղմկոտ ելույթին ու դրա հետևանքով բողոքի զանգվածային դրսևորմանը՝ Զուրաբյանն ասում է․
«Նա իր փնթի խոսքերով տեղիք տվեց, որ դրանից օգտվեին ու հազարավոր ազնիվ մարդկանց փողոց հանեին։ Նա իր մի ելույթով ՀՀ-ն բերեց քաղաքացիական պատերազմի շեմին, մենք այդ գիշերը հրաշքով փրկվեցինք»։

Он одним своим выступлением поставил РА на грань гражданской войны, мы чудом спаслись в эту ночь: Л. Зурабян (видео)
«Хотя азербайджанцы добились определенных успехов в продвижении своих позиций, основная причина прекращения огня заключалась в том, что наша армия воевала и наносила определённые удары. Азербайджану пришлось заплатить за это. Азербайджан остановится только в том случае, если будет знать, что подвергнется серьёзным ударам», - сказал в беседе с «А1+» вице-председатель АНК Левон Зурабян, коснувшись последней агрессии Азербайджана по отношению к Армении.
Вице-председатель АНК говорит: нужно по возможности утяжелить цену агрессии Азербайджана, чтобы он думал, стоит нападать или нет? Касательно нападения, он говорит, что это было серьёзным ударом для Армении, так как мы потеряли много жизней. Это также было ударом по экономике.
Коснувшись шумного выступления премьер-министра Никола Пашиняна в Национальном собрании и вызванного этим массового протеста, Зурабян говорит:
«Он своими неряшливыми речами позволил воспользоваться этим и вывести на улицу  тысячи честных людей. Он одним своим выступлением поставил РА на грань гражданской войны,  мы чудом спаслись в эту ночь».