ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակը կայցելի Հայաստան. POLITICO
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին այս շաբաթվա վերջին կայցելի Հայաստան՝ ի նշան աջակցության Ադրբեջանի հետ մահացու կռվի մեջ գտնվող երկրին։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, POLITICO-ին այս մասին հայտնել են այցին ծանոթ երկու անձինք: Փելոսին ճամփորդությունը կիրականացնի Կոնգրեսի ներկայացուցիչ Ջեքի Սփեյերի (Կալիֆորնիա) ուղեկցությամբ։ Նախատեսվում է, որ նա Երևանում կհանդիպի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ինչպես նաև կառավարության այլ պաշտոնյաների հետ։
Տեղեկությունը ճշտելու Արմենպրեսի հարցմանն ի պատասխան ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնից նշեցին. «Մենք այս պահին հայտնելու որևէ բան չունենք»։

Спикер Палаты представителей Конгресса США посетит Армению: POLITICO
Спикер Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси в конце этой недели посетит Армению в знак поддержки страны, которая ведет смертельную борьбу с Азербайджаном.
Как передает Арменпресс, об этом POLITICO сообщили два человека, знакомые с визитом. Пелоси совершит поездку в сопровождении представителя Конгресса США Джеки Шпейер. Планируется, что в Ереване Пелоси встретится с премьер-министром Николом Пашиняном и другими представителями правительства.
В ответ на просьбу Арменпресс уточнить информацию, посольство США в Армении отметило: «На данный момент нам нечего сообщать».