Այսպիսի պահերին չկա ոչ մի «ես», կա միայն «մենք»․ Արմեն Սարգսյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ 4-րդ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հայտարարություն է տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի առիթով։
Մեր երկիրը հերթական անգամ բախվել է դաժան և բացահայտ ագրեսիայի: Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական նպատակները պարզ ու հասկանալի են, բայց դրանց հասնելու համար նա պետք է կարողանա մեզ ստիպել հանձնվել և դադարել հավատալ ինքներս մեզ: Մենք չենք կարող թույլ տալ, որ հակառակորդը հասնի իր նպատակին: Այս պահին բոլորս պետք է դրսևորենք մեր գլխավոր որակները՝ տոկունություն և հավատ սեփական ուժերի հանդեպ: Այսպիսի պահերին չկա ոչ մի «ես», կա միայն «մենք» որպես մի ամբողջություն՝ համախմբված մեկ միասնական նպատակի շուրջ՝ պաշտպանել մեր պետականությունը:
Միաժամանակ, անհրաժեշտ է շարունակել ակտիվորեն աշխատել մեր օտարերկրյա բարեկամների և դաշնակիցների հետ, միջազգային հանրությանը հասցնել տեղի ունեցողի ողջ էությունը և հետագա գործողությունների ռազմավարություն կառուցել:
Ինքս անում եմ ամեն ինչ մեր միջազգային գործընկերներին ադրբեջանական ագրեսիայի մասին ողջ ճշմարտությունը և իրականությունը ներկայացնելու ուղղությամբ:
30 տարի առաջ մենք կրկին գտնվում էինք նույնքան բարդ իրավիճակում, սակայն կարողացանք դրանից դուրս գալ արժանապատվորեն՝ դառնալով հաղթող: Վստահ եմ, որ եթե այսօր կարողանանք դրսևորել մեր բոլոր լավագույն որակները՝ միանշանակ կհաղթահարենք նաև այս ճգնաժամը:

В такие моменты нет «я», есть только «мы»: Армен Саркисян
Поддержи А1+!Четвертый президент Армении Армен Саркисян распространил заявление в связи с вторжением Азербайджана на суверенную территорию Армении, обстрелами армянских позиций, населенных пунктов и объектов гражданской инфраструктуры. Он заявил, что сделает все, чтобы донести до международных партнеров всю правду и реальность об азербайджанской агрессии.
«Наша страна в очередной раз столкнулась с жестокой и открытой агрессией. Военно-политические цели Азербайджана определенны и понятны, но для их достижения он должен суметь заставить нас сдаться и перестать верить в себя. Мы не можем позволить врагу достичь своей цели. В этот момент нам всем нужно продемонстрировать свои главные качества: выносливость и веру в собственные силы. В такие моменты нет «я», есть только «мы», как единое целое, мы, объединенные единой целью: защитить нашу государственность», - подчеркнул Армен Саркисян.
Он считает, что необходимо продолжать активную работу с зарубежными друзьями и союзниками страны, доносить до международного сообщества всю суть происходящего и выстраивать стратегию дальнейших действий.
«30 лет назад мы были в такой же сложной ситуации, но сумели достойно выйти из нее, став победителями. Уверен, что если мы и сегодня сможем проявить все свои лучшие качества, то обязательно преодолеем и этот кризис», - выразил уверенность Армен Саркисян.