Միջազգային հանրության ներգրավվածության շնորհիվ կա հրադադարի պայմանավորվածություն․ Արմեն Գրիգորյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄիջազգային հանրության ներգրավվածության շնորհիվ հաջողվել է ձեռք բերել հրադադարի պայմանավորվածություն․ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հույս ունի, որ Ադրբեջանը կշարունակի պահպանել հրադադարը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանն այս մասին ասել է Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում։
Հարցին՝ կա՞ հրադադարի պայմանավորվածություն, Արմեն Գրիգորյանը պատասխանեց․ «Բնականաբար, առանց պայմանավորվածության հնարավոր չէր լինի հրադադար ունենալ»։
Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ Ժամը 20։00-ից բոլոր ուղղություններով կրակը գրեթե դադարել է, էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։

Благодаря вовлеченности международного сообщества есть договоренность о прекращении огня: Армен Григорян (видео)
Благодаря вовлеченности международного сообщества было достигнуто соглашение о прекращении огня. Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян надеется, что Азербайджан и впредь будет соблюдать режим прекращения огня. Об этом Армен Григорян заявил в интервью Общественному телевидению.
На вопрос: есть ли договоренность о прекращении огня, Армен Григорян ответил: «Естественно, без договоренности не было бы прекращения огня».
Ранее Министерство обороны РА сообщило, что с 20:00 14 сентября огонь по всем направлениям практически прекратился, значительных инцидентов не зафиксировано.