Ադամ Շիֆն ԱՄՆ Կոնգրեսում բանաձև կներկայացնի, որով Ադրբեջանին կոչ կարվի դադարեցնել Հայաստանի ու Արցախի դեմ հարձակումները
Ադամ Շիֆը Կոնգրեսում կներկայացնի բանաձև, որով Ադրբեջանին կոչ է արվելու անհապաղ դադարեցնել հարձակումները Հայաստանի և Արցախի դեմ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը`  այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ կոնգրեսի անդամ Ադամ Շիֆը:
Առաջիկա օրերին ես նախատեսում եմ Կոնգրեսի քննարկման ներկայացնել բանաձև` կոչ անելով  Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել հարձակումները Հայաստանի և Արցախի վրա, ընդգծելով Հայաստանի ինքնիշխանության կարևորությունը և պահանջելով ամբողջովին արգելել ԱՄՆ-ի օգնությունն Ադրբեջանին»,-գրել է նա։

Адам Шифф представит в Конгрессе США резолюцию, призывающую Азербайджан прекратить нападения на Армению и Арцах
Поддержи А1+!Конгрессмен Адам Шифф представит в Конгрессе резолюцию, призывающую Азербайджан немедленно прекратить нападения на Армению и Арцах. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил конгрессмен США Адам Шифф.
«В ближайшие дни я планирую представить на рассмотрение Конгресса резолюцию, призывающую Азербайджан немедленно прекратить нападения на Армению и Арцах, подчеркивая важность суверенитета Армении и требуя полного запрета на помощь Азербайджану со стороны США», - написал он.