Արարատ Միրզոյանն հեռախոսազրույց է ունեցել Ժոզեպ Բորելի հետ
Սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ։
Նախարար Միրզոյանը Բարձր ներկայացուցիչ Բորելին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի  նկատմամբ սեպտեմբերի 13-ի կեսգիշերին սանձազերծված լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը: Շեշտվել է, որ ադրբեջանական ագրեսիայի թիրախ են դարձել ոչ միայն ռազմական դիրքերը, այլև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ։
Արարատ Միրզոյանի կողմից ընդգծվել է Ադրբեջանի գործողությունների հասցեական և համարժեք միջազգային արձագանքի անհրաժեշտությունը:

Арарат Мирзоян провёл телефонный разговор с Жозепом Боррелем
13 сентября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с Верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозепом Боррелем.
Министр Мирзоян представил Верховному представителю Боррелю ситуацию, сложившуюся в результате широкомасштабной агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении в полночь 13 сентября. Было подчеркнуто, что мишенью азербайджанской агрессии стали не только военные позиции, но и гражданская инфраструктура.
Арарат Мирзоян подчеркнул необходимость адресной и надлежащей международной реакции на действия Азербайджана.