Ադրբեջանի ագրեսիայի առնչությամբ Հայաստանի կառավարությունն արդեն դիմել է ՌԴ-ին, ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդին և ՀԱՊԿ-ին
Հայաստանի տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիայի առնչությամբ Կառավարությունն արդեն դիմել է Ռուսաստանին, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից:
Ավելի վաղ ՀՀ անվտանգության խորհրդի նիստում որոշում էր կայացվել ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի առնչությամբ պաշտոնապես դիմել Ռուսաստանի Դաշնությանը՝ Բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության պայմանագրի դրույթները գործողության մեջ դնելու նպատակով, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը և ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին:

В связи с агрессией Азербайджана правительство Армении уже обратилось к России, Совету Безопасности ООН и к ОДКБ
В связи с агрессией Азербайджана в отношении суверенной территории Республики Армения правительство уже обратилось к России, Совету Безопасности ООН и к Организации Договора о коллективной безопасности.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Аппарате премьер-министра Армении.
Ранее на заседании Совета безопасности РА в связи с агрессией в отношении суверенной территории РА было принято решение об официальном обращении к Российской Федерации, с целью введения в действие положений Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи, к Организации Договора о коллективной безопасности и в Совет Безопасности ООН.