Մենք, առավել քան երբեւէ, պետք է լինենք միասնական․ Ալեն Սիմոնյանը՝ Արթուր Թովմասյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Անկախության օրվա առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորանքն Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին․
Հարգելի՛ պարոն Թովմասյան, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորներին եւ ամբողջ արցախահայությանն եմ հղում իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն Արցախի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Աշխարհաքաղաքական տեկտոնական ցնցումներին, ներքին ու արտաքին սպառնալիքներին դիմագրավելու համար մենք, առավել քան երբեւէ, պետք է լինենք միասնական, համախմբված եւ ուժեղ՝ հանուն սեփական հայրենիքի, պետականության, ժողովրդի ազատության ու անկախության պահպանման:
Հավերժ փառք ու խոնարհում անկախության եւ պետականության պահպանման համար մարտնչած մեր քաջորդիներին, որոնք իրենց արյամբ են սրբագործել հայոց հողը:
Պարոն նախագահ, վերստին շնորհավորելով այս նվիրական տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, արգասաբեր աշխատանք, իսկ Արցախի արարող ժողովրդին՝ հարատեւ խաղաղություն եւ բարօրություն:

Мы, как никогда, должны быть едины: Ален Симонян – Артуру Томасяну
По случаю Дня независимости Республики Арцах председатель Национального собрания Республики Армения Ален Симонян поздравил председателя Национального собрания Арцаха Артура Товмасяна.
«Уважаемый господин Товмасян!
От имени Национального собрания Республики Армения и от себя лично направляю Вам, депутатам Национального собрания Республики Арцах и всему армянству Арцаха мои теплые поздравления и добрые пожелания по случаю Дня независимости Республики Арцах.
Чтобы противостоять геополитическим тектоническим потрясениям, внутренним и внешним угрозам, мы, как никогда, должны быть едины, сплочены и сильны во имя сохранения своей родины, государственности, свободы и независимости народа.
Вечная слава и преклонение перед памятью наших храбрых сынов, сражавшихся за независимость и сохранение государственности, которые своей кровью освятили армянскую землю.
Господин председатель, еще раз поздравляю Вас с этим заветным праздником, желаю Вам крепкого здоровья, плодотворной работы, а созидающему народу Арцаха - прочного мира и благоденствия».