Ուժեղացված ծառայություն՝ Ստեփանակերտ-Գորիս այլընտրանքային ճանապարհահատվածում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի ՆԳն-ն հայտնում է, որ նախարարության փրկարարներն ու ոստիկաններն ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում Ստեփանակերտ-Գորիս այլընտրանքային մայրուղու ճանապարհահատվածում:
ՆԳ նախարարությունն իրազեկում է, որ Արցախի Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ երթևեկությունն արդեն իրականացվում է այլընտրանքային երթուղով՝ շրջանցելով Բերձոր քաղաքը:
Ստեփանակերտ-Գորիս նոր երթուղին, որը սկսվում է Շուշիի շրջանի Բերդաձորի ենթաշրջանի խաչմերուկից՝ օգոստոսի 30-ի ժամը 20:00-ից շահագործվում է:
Ճանապարհի երկայնքով տեղակայվել են ռուս խաղաղապահները: Այստեղ ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում նաև ՆԳՆ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանները և ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները՝ հսկելով քաղաքացիների անվտանգ ելումուտը

Усиленная служба на альтернативном участке дороги Степанакерт-Горис
Поддержи А1+!МВД Республики Арцах сообщает, что движение из Республики Арцах в Республику Армения и обратно уже осуществляется по альтернативному маршруту в обход города Бердзор. Об этом сообщает Инфоцентр Арцаха.
«Новый маршрут Степанакерт-Горис, который начинается от пересечения Бердадзорского подрайона Шушинской области, открыт с 20:00 часов 30 августа.
Вдоль дороги были размещены российские миротворцы, также несут усиленную службу сотрудники МВД Арцаха и спасатели Государственной службы ЧС Республики Арцах, следя за безопасным выездом и въездом граждан», - говорится в заявлении.