Մոսկվայում կայացել է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովի նիստը
Օգոստոսի 30-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի երկրորդ նիստը՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ԱՀ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ: Հայտնում է ԱԳՆ-ն։
Նիստին ընդառաջ Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հադիպել է Շահին Մուստաֆաևի և Մհեր Գրիգորյանի հետ և ողջունել հանձնաժողովի աշխատանքների շարունակումը։
Կողմերը քննարկել են կազմակերպչական և ընթացակարգային հարցեր, հանգամանալից մտքեր փոխանակել հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի և հետագա աշխատանքների շուրջ: Երախտագիտություն է հայտնվել ռուսական կողմին հանդիպումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համաձայնեցված ժամկետներում երրորդ հանդիպման անցկացման վերաբերյալ։

В Москве состоялось заседание комиссии по делимитации границы между РА и Азербайджаном
30 августа 2022г. в г. Москве состоялось второе заседание Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой— под председательством заместителя премьер-министра Республики Армения Мгера  Григоряна и заместителя премьер-министра Азербайджанской Республики Шахина Мустафаева.
Перед заседанием заместитель председателя правительства Российской Федерации Алексей Оверчук встретился с Мгером Григоряном и Шахином Мустафаевым и приветствовал продолжение работы комиссий.
«Стороны обсудили организационные и процедурные вопросы, провели предметный обмен мнениями по дальнейшей работе и регламенту совместной деятельности комиссий. Была выражена благодарность российской стороне за хорошую организацию встречи», - говорится в сообщении.
Согласно источнику,  подтверждена договоренность о проведении третьей встречи в согласованные сроки.