Ջերմաստիճանը ևս 2-4 աստիճանով կբարձրանա՝ սպասվում է մինչև +40 շոգ
Ուշադրություն Իրաքի շրջաններից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 1-3-ն օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա այսօրվա համեմատ ևս 2-4 աստիճանով։
Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Վայոց ձորի նախալեռնային գոտիներում և Երևանում սեպտեմբերի 1-3-ի ցերեկային ժամերին օդի ջերմաստիճանը կհասնի +38․․․+40 աստիճանի։ Պայմանավորված բարձր ջերմային ֆոնով և տեղումների բացակայությամբ՝ հանրապետության նախալեռնային և հովտային գոտիներում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
Երևանում և մարզերում այսօր ցերեկը, օգոստոսի 30-ին, 31-ին, սեպտեմբերի 1-3-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 1-3-ը կբարձրանա ևս 2-4 աստիճանով:

Температура повысится еще на 2-4 градуса, ожидается жара до +40
Поддержи А1+!В связи с проникновением горячих тропических воздушных потоков из районов Ирака, с 1 по 3 сентября температура воздуха на территории республики по сравнению с 29 августа повысится еще на 2-4 градуса.
Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что в Араратской долине, в предгорьях Арагацотна, Вайоц Дзора и в Ереване в дневные часы с 1 по 3 сентября температура воздуха достигнет +38 +40 градусов.
В связи с высоким тепловым фоном и отсутствием осадков в предгорьях и долинах республики сохранится пожароопасная ситуация высокой степени.
Днем 29, 30, 31 августа, с 1 по 3 сентября, в Ереване и в областях осадков не ожидается. Ветер - юго-западный с порывами до 2-5 м/с.